Klor

Klor Kullanımı ve Depolanması

sodyumhipo klorit depolama

Klor Kullanımı:

Tehlikeli sonuçlara sebep olacağı için ciltle temasından sakınılması gerekir. Asidik malzemelereden uzak tutulmalıdır.
Klorla uygun çalışma elbiseleri ile çalışılmalıdır. Koruyucu eldiven maske ve gözlük kullanılmalıdır.
Klorun gözle, ciltle ve elbise ile temasından sakının. Baret ve kimyasal emniyet gözlüğü takınız. Klor
kullanmak için lastik veya PVC koruyucu eldiven ve koruyucu iş elbisesi giyilmesi gerekir.

Klor Depolama:

Kapalı ambalajlarda saklanmalıdır. Kuru, soğuk yerlerde günışığı ve yanıcı maddelerden uzakta depolanmalıdır. Tavsiye edilen depolama sıcaklığı 2 - 8 °C dir. Havalandımalı kaplar kullanılmalıdır. Depolama sıcaklığını 29 °C’ın altında tutulmalıdır. 40°C’ın üstündeki sıcaklıklarda, gün ışığında ve asitlerle teması halinde stabil değildir. Bozulur. Sıcak havalarda kapalı kaplarda ki Klor genleşme yapar. Klorin sınırlı raf ömrü yüzünden uzun süre depolamak mümkün olmadığından hızlı tüketilmelidir.Aksi halde çabuk bozulmalar meydana gelir. Asitlerle teması halinde zehirli ve aşındırıcı bir gaz olan klor açığa çıkar. Nikel, bakır, kalay, manganez ve demirle reaksiyonunda oksijen açığa çıkar. Yüksek sıcaklıkta sodyum klorat ve sodyum klorür oluşur.
Ambalajların delinmemesine ve asit ve benzeri malzemelerle temas etmemesine dikkat edilmelidir. Malzeme kuru, serin, havalandırılan ortamda saklanmalıdır. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklanmalıdır.
Kaçınılması gereken durumlar: Isı ve reaksiyona girmesi sakıncalı maddelerden uzak tutulmalıdır. Yüksek sıcaklıktan da kaçınılması gerekir.

Tehlikeli bozunma ürünleri: asit ile reaksiyonundan klor gazı çıkışı olur.

Firmamız havuz ve içme sularının dezenfekte edilmesinde kullanılan (su şartlandırma ) kimyasallarının dışında genel kimyasalların da satışını yapmaktadır. Firmamız Hidrojen Peroksit, Asetik Asit, Soda, Payet Kostik, Boncuk Kostik, Formaldehit, Klor, Alüminyum sülfat, polielektrolit, polialüminyum klorür PAC, baryum klorür, demir 3 klorür ve diğer kimyasalların satışını yapmaktadır.

Sık Sorulan Sorular:

                                         

flag_en  flag_tr 
Adres & Mesai

Mescit Mahallesi
Demokrasi Caddesi
Birmes Sanayi Sitesi
A6 Blok No. 13
Orhanlı - Tuzla - İstanbul