Klor

Klor

Klor formul

Kullanım alanı çok yaygın olan ve çok iyi bir dezenfektan olan Klor sıvı halde temiz yeşilimsi sarı, sulu çözeltisinde kuvvetli klor kokulu bir kimyasaldır. Genellikle aktif klor oranı %15 - %16 lik sulu çözelti şeklinde ticareti (depolama, sevkiyat) yapılan şekliyle hipoklorit olarak adlandırılır.. %56 lık ve %65 lik klor içeriğe sahip toz granül ve tablet klor çeşitleri mevcuttur. Sağlık bakanlığının içme sularının klorlanmasında kullanılmasını tavsiye ettiği 25kg lık sıvı klorlarda firmamızda mevcuttur. Sulu çözeltisine Sıvı klor, çamaşır suyu, Hipo, Ağartıcı, Javel suyu, temizlik maddesi denir. Sulu çözeltisi su kıvamındadır ve yeşilimsi sarı renktedir. Kullanım esnasında dikkatli olunması ve uygun ekipmanların kullanılması gerekmektedir. Klor genellikle sularda dezenfektan amaçlı ve ve bazı sektörlerde (kağıt ve tekstil) ağartıcı madde olarak kullanılmaktadır. Çamaşır suyu yapımında, (su şartlandırma) su ve atık su arıtımında, tekstilde (ağartma işlemlerinde), suların klorlanmasında, dezenfektan olarak kağıt endüstrisinde kullanılır. Klorin teknik (spesifik ) özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Havuz kimyasallarının en önemlilerinden biriside klordur.

Ambalaj

1. %56 lık klor 50kg varil.
2.Stabilizatörsüz klor 40kg varil.
3. %90 lık klor granül 50kg varil
4 .%90 lık klor tablet 50kg varil
5. Sıvı Klor (Sağlık Bakanlık onaylı) 20lt (25kg) bidon
6. Teknik %16-17 lik klor 30kg ve 60 kg lık bidonlarda veya 1 ton luk IBC tanklarda ve tankerlerde dökme olarak satış, taşıma ve depolama yapılır.

Kullanıldığı Yerler

Klor paketleme

Klor genellikle şehir içme sularında, havuz sularında, su depolarında dezenfektan madde olarak kullanılmaktadır. Değişik formlarda klor kimyasalı satılmaktadır.Toz klor, sıvı klor , tablet klor, granül klor vb. Çamaşır suyu yapımında, su ve atık su arıtımında, tekstilde (ağartma işlemlerinde), suların klorlanmasında, dezenfektan olarak kağıt endüstrisinde kullanılır. En yaygın olarak kullanılan su şartlandırma kimyasallarındandır. Granül klor ve tablet klor olarak kullanımı en fazla havuz sularının temizliğinde tercih edilir.

Firmamız havuz ve içme sularının dezenfekte edilmesinde kullanılan (su şartlandırma ) kimyasallarının dışında genel kimyasalların da satışını yapmaktadır. Firmamız Hidrojen Peroksit, Asetik Asit, Soda, Payet Kostik, Boncuk Kostik, Formaldehit, Klor, Alüminyum sülfat, polielektrolit, polialüminyum klorür PAC, baryum klorür, demir 3 klorür ve diğer kimyasalların satışını yapmaktadır.

flag_en  flag_tr 
Adres & Mesai

Mescit Mahallesi
Demokrasi Caddesi
Birmes Sanayi Sitesi
A6 Blok No. 13
Orhanlı - Tuzla - İstanbul